logo

+90 224 247 47 77

bilgi@yedirenklicinar.com

Bademli Mah. Eski Mudanya Yolu

Cad. No: 167 Mudanya / BURSA

+90 224 247 47 77

Kulüplerimiz

İnsan, çok yönlü bir varlıktır. İnsan haricindeki diğer varlıklar dört yönlü (ön, arka, sağ ve sol) varlıkken, insan ise eskilerin tabiri ile “şeş cihet” bir varlıktır. Yani altı yönlü (ön, arka, sağ, sol, aşağı ve yukarı) bir varlıktır. İnsanın dışındaki bütün varlıklar sadece yeryüzünde yaşar. İnsan ise hem yeryüzünde hem de gökyüzünde yaşayabilen tek varlıktır.

Eşref-i mahlukat olma potansiyeli taşıyan bir varlık olan insan geçmiş zaman ile yeraltında yaşarken, şimdiki zaman ile yeryüzünde yaşar. Gelecek zaman ile de göklerde yaşar. Hem yatay boyutta hem dikey boyutta öğrencilerimizin tam donanımlı olması, yeraltından, yeryüzünden ve göklerden haberdar olmasına bağlıdır.

Öğrencilerimizin altı cihetli olması, bedensel, duygusal ve zihinsel olarak donanımlı olmalarını gerektirmektedir. Bu amaçla öğrencilerimizin kendi potansiyellerini fark edebilecekleri kulüpler okulumuzda açılacaktır. Bu kulüpler sayesinde öğrencilerimiz, doğuştan getirdikleri kendilerine has özelliklerini keşfetme imkanı bulacaklardır.

Kadim kültürümüzün mirasını çocuklarımıza öğretmek amacı ile hat, çinicilik, seramik, ebru, filografi gibi geleneksel el sanatlarımızı öğrenebilecekleri kulüpler açılacaktır. Bu kulüpler sayesinde çocuklarımızın dünyasında Bursamızın camilerinin, hanlarının, hamamlarının daha anlaşılır ve hissedilir hale geleceğine inanmaktayız.

Judo, Tekvando, Halk Oyunları, Futbol, Basketbol, Voleybol, Masa Tenisi, Oryantiring gibi spor kulüpleri de çocuklarımızın spor alanlarındaki yeteneklerini keşfetmek için açılacaktır.

Müzik alanında ise öğrencilerimizin duygularının doğru şekilde eğitilmesini hedeflemekteyiz. Gürültünün sese, sesin söze, sözün musikiye dönüşmesi sabırla duyguların işlenmesine bağlıdır. Bu amaçla Piyano, Bağlama, Keman, Org gibi müzik kulüpleri açılacaktır.

Çocuklarımızın zihinlerinin geleceğe doğru bir şekilde hazırlanması için bilişim teknolojileri alanında da kulüpler açılacaktır. Grafik/3D Tasarım, Maket Kulübü gibi kulüpler öğrencilerimiz için modern dünyadaki teknolojiyi öğrenmek için bir fırsat olacaktır.

Yukarıda bahsi geçen bütün kulüpler, öğrencilerimizin her alanda donanımlı olarak eğitilmesi içindir.
Yedi Renkli Çınar Okulları olarak da bütün çabamız hem aklı hem ahlakı tam nesiller yetiştirmektir.